niedziela, 1 października, 2023

5 najczęstszych błędów bukmacherów – które możemy wykorzystać na swoją korzyść?

Bukmacherzy

Obstawianie zakładów bukmacherskich to nie tylko analiza spotkań sportowych, sięganie po odpowiednich bukmacherów i dostosowywanie stawki do własnych możliwości i do aktualnej sytuacji. To także wykorzystywanie sytuacji najbardziej dla nas przychylnej – momentu, w którym wygrać można najwięcej, a w którym zawarcie zakładu jest najkorzystniejsze. Moment ten często powstaje w wyniku błędu ze strony bukmacherów. W dzisiejszym poradniku zamierzamy opisać pięć najpopularniejszych i najczęściej występujących błędów. Nie tylko je przedstawimy, ale też podpowiemy, czy powinno się z nich korzystać. Wbrew pozorom, nie każdy z nich jest podciągany pod nadużycia, a część możemy bez problemu wplatać do naszej strategii na obstawianie.

częste błędy bukmacherów
5 najczęstszych błędów bukmacherów – które możemy wykorzystać na swoją korzyść?

1. Nieadekwatne kursy bukmacherskie

Jest to jeden z najczęstszych błędów bukmacherskich. Opeatorzy zakładów wazajemnych bardzo często dość mylnie określają kursy bukmacherskie dla konkretnych zdrzeń, dokonując tak zwanego “przeszacowania”. W rezultacie, kurs na “pewniaka” zamiast być zbliżony do 1.00, jest bliższy 2.00. W tej sytuacji oczywiście jesteśmy w stanie wiele zyskać. Musimy jednak pamiętać, że tutaj liczy się szybkość naszej reakcji – zakład po błędnym kursie musimy zawrzeć przed tym, jak bukmacher go poprawi. Mamy na to zwykle zaledwie kilka minut.

Czy jednak powinniśmy i możemy w zgodzie z regulaminem sięgać po zbyt wysokie kursy? Oczywiście, że tak – co więcej, bukmacherzy jak STS czy Betclic praktycznie zawsze rozwiązują kupony z nimi dokładnie tak, jak zrobiliby to normalnie. Wynika to z prostej zasady – zakład zawierany jest zawsze po kursie z momentu zakładu i jest wiążący dla obu stron. Zarówno typujący, jak i bukmacher nie mogą go zmienić – nawet jeśli kurs wzrośnie lub zmaleje. Typujący nie musi wiedzieć, że buk popełnił błąd w oszacowywaniu kursu dla konkretnego spotkania. Dlatego też możemy szukać tego błędu i bezlitośnie go wykorzystywać (warto zresztą dowiedzieć się więcej o tak zwanych valuebetach, które są ściśle z nim związane).

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

2. Pomieszanie kursów bukmacherskich

Jeżeli jeden kurs jest zbyt wysoki, można mówić o wyżej przez nas wspomnianej pomyłce. Jeśli jednak oba przeciwstawne sobie zdarzenia mają zamienione ze sobą kursy, mowa tutaj o innym błędzie. Załóżmy, że typujemy mecz Polska – San Marino, a kursy w nim powinny prezentować się w stylu 1.02 – 10.40 – 21.30. Błąd tego typu wystąpi, gdy bukmacher pomiesza te kursy, przypisując Polsce ten świetny kurs (21.30 – 10.40 – 1.02). Polska jest pewniakiem, więc postawienie na nią w takiej sytuacji mogłoby przynieść nam fortunę.

Czy zatem możemy korzystać z tego błędu? Możemy, gdyż nie musimy wiedzieć, że buk mógł się pomylić (podobnie, jak w poprzednim przykładzie). Czy jednak powinniśmy to robić? Zdecydowanie nie. Kupon ze zdarzeniem z pomieszanym kursie zostanie anulowany (rozliczony po kursie 1.00), co może nam pokrzyżować szyki. Zwłaszcza jeśli zdarzenie było częścią kuponu akumulacyjnego (a w szczególności takiego, za pomocą którego chcemy obracać nasz bonus).

betfan bonus bez depozytu
Darmowe promocje i bonusy w zakładach Betfan online

3. Nieprawidłowe rozliczenie zakładu

Czasem dochodzi do takiej sytuacji, w której nasz zakład jest przegrany, ale zostaje rozliczony przez bukmachera jako ten wygrany – nie dlatego, że gramy systemami, ale po prostu tak rozliczył bukmacher. W takiej sytuacji na nasze konto trafia wygrana, a cały system zachowuje się tak, jakbyśmy rzeczywiście poprawnie obstawili. To nie nasza wina, jednak nie powinniśmy chcieć wykorzystać tego błędu na swoją korzyść. Przede wszystkim nie wypłacajmy “wygranych” środków na konto bankowe. Jeśli musimy coś postawić, możemy to zrobić – w idealnej sytuacji jednak powinniśmy się z tym wstrzymać. Najuczciwiej zaś byłoby poinformować bukmachera o nieprawidłowościach związanych z kuponem.

Fuksiarz Polski bukmacher onlineBonus
Cashback bez limitu500 PLN
Zakład bez ryzyka500 PLN bez obrotu
Mega Kursy BoostTAK
Early-PayoutTAK
Rejestracjawww.Fuksiarz.pl
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Fuksiarz

W zdecydowanej większości przypadków pomyłka tego typu jest dość szybko korygowana przez bukmachera, a nadmiarowe środki – usuwane z naszego konta. Jeżeli wypłaciliśmy je wcześniej, nasze saldo będzie minusowe (podobnie jak wtedy, gdy już za nie zagraliśmy) – bukmacher poprosi nas o natychmiastowe uregulowanie niedopłaty. Nie uważajmy więc, że na tym błędzie możemy zyskać. Lepiej tego nie próbować, by później nie musieć regulować salda

4. Surebet

Zdarza się tak, że dany zakład jest dostępny również na chwilę po zakończeniu się danego spotkania. Wyobraźmy sobie, że jesteśmy w stanie postawić na to, kto wygra dane spotkanie, wiedząc… kto je wygrał. Polscy bukmacherzy online czasem nie zdążą usunąć swojej oferty na czas. Stwarza to pewne okienko dla użytkowników do postawienia zakładu, który nie może być przegrany.

poker online bez depozytu
Obstawianie legalnych gier karcianych w Betgames STS

Technicznie rzecz biorąc, surebety są możliwe do obstawiania, a typujący często się na to decydują. W praktyce jednak – mimo faktu, że jest to szalenie dochodowe – nie jest mile widziane przez firmy bukmacherskie. Surebety można wykorzystywać raz na jakiś czas, tłumacząc je opóźnieniami na linii transmisja – oferta bukmacherska (zdarzają się one tylko przy zakładach LIVE). Jeżeli jednak będziemy to robić częściej lub bazować na tym swoją własną taktykę, możemy nabawić się poważnych problemów (w tym nawet dożywotniego bana na konto – bez możliwości założenia nowego i dalszego współpracowania z bukmacherem). Nie warto więc korzystać z tego błędu.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

5. Cashout w nieodpowiednich momentach

Niektórzy popularni bukmacherzy online dają nam możliwość skorzystania z opcji cashoutu do pewnego momentu w trakcie spotkania rozgrywanego na żywo. Jest to opcja bardzo ciekawa i dodatkowo zabezpieczająca nasze obstawienie. W wyniku dość częstego błędu bukmacherskiego, operatorzy oferują ją również wtedy, gdy nie powinno jej być – w spotkaniach, które nie powinny być nią opatrzone. Stwarza to przed nami pewną okazję – czy jednak warto po nią sięgać?

Okazuje się, że różni bukmacherzy w Polsce w różny sposób podchodzą do tej pomyłki. Jedni rozliczają zakład z cashoutem dokładnie tak, jak robiliby to, gdyby rzeczywiście był on nim opatrzony. Inni zaś wycofują zakład, rozliczając kupon, który wykorzystał pomyłkę na swoją korzyść, po kursie 1.00. O ile więc nie przyniesie nam to bana czy poważniejszych konsekwencji, musimy na to uważać. Zwłaszcza jeśli dokonujemy obrotu bukmacherskiego i oczekujemy minimalnego kursu.

5 / 5. Ocen: 4

spot_img
spot_img

Zakłady bukmacherskie