sobota, 27 maja, 2023

Analiza statystyczna a obstawianie zakładów sportowych – czy obliczenia mogą pomóc?

Bukmacherzy

Gracze zainteresowani zakładami bukmacherskimi non stop poszukują sposobów, które pomogą im w ograniu rywala. Sporo osób zastanawia się, czy analiza statystyczna jest tutaj przydatna. Okazuje się, że na to pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Jeśli chcesz to sprawdzić, to warto dokładnie przeczytać poniższy wpis.

 Statystyki są ważne, ale nie najważniejsze

Żartobliwie mówi się czasami, że statystyki są jak spódniczka mini. Czyli dużo pokazują, ale nie to, co najważniejsze. Rzeczywiście, coś w tym jest. Na pewno rozmaite obliczenia mogą być przydatne. Np. różne statystyki pokazują, że w spotkaniach piłkarskich zazwyczaj wygrywają gospodarze. Szczególnie jak potencjał obu drużyn jest zbliżony. Taka wiedza może być zaś przydatna w czasie obstawiania. Chcesz zająć się tym zagadnieniem w najbliższym czasie? Na początek sprawdź aktualny ranking bukmacherów. Potem wybierz takie podmioty hazardowe, które są legalne i zarazem hojne. Następnie trzeba wpłacić depozyt (chyba że skorzystasz z rozmaitych opcji, które zwolnią Cię z tego obowiązku). Aktualnie dostęp do rozmaitych statystyk jest bardzo ułatwiony. Z wielu publikacji możesz korzystać całkowicie za darmo. Nie można jednak w całości opierać się na tym zagadnieniu. Statystyki pokazują pewien kierunek, w którym warto iść, aczkolwiek przed wytypowaniem trzeba jeszcze zweryfikować parę innych rzeczy.

Kluczowe jest to, co dzieje się tu i teraz

Najważniejsze jest to, aby zweryfikować, jaka jest aktualna forma. Np. konkretnych drużyn piłkarskich. Załóżmy, że statystyki pokazują, iż dana ekipa wygrywa w tym sezonie 80% spotkań na swoim sezonie. Na dziesięć takich potyczek ma osiem wiktorii, jeden remis i jedną porażkę. Teoretycznie może wydawać się, że warto od razu grać na gospodarzy. Co jednak zrobić, jeśli okazuje się, że ten remis i ta porażka były odnotowane w dwóch ostatnich spotkaniach? To wskazuje na to, że konkretna ekipa jest w lekkim kryzysie. Jak zatem widać, statystyki i typy na dziś mogą wskazać pewien kierunek, aczkolwiek nie powinno się bazować tylko na tej kwestii. Musisz także wziąć pod uwagę to, co dzieje się aktualnie. Nie tylko pod kątem samych wyników, ale także np. kontuzji, zawieszeń itp. Spore znaczenie ma także atmosfera w klubie i wokół konkretnego zespołu. Są zatem takie czynniki, których statystyki nie obejmują. A one też są ważne, jeśli zależy nam na tym, by dokładnie ocenić możliwości (na dany moment) konkretnego zespołu i rywali.

Gracz musi sprawdzać kwestie podstawowe i dodatkowe

Jest to niezbędne, aby można było liczyć na dobre wyniki w podmiotach hazardowych. A zawodnicy czasami o tym zapominają. Dobrze byłoby zweryfikować możliwie jak najwięcej zagadnień. Nie tylko tych podstawowych, które nasuwają się w pierwszej kolejności na myśl. Warto dodać, że zawodowcy biorą pod uwagę np. panujące warunki atmosferyczne. W końcu nawet takie detale mogą mieć znaczenie, jeśli chodzi o końcowy wynik danego spotkania, pojedynku, czy wyścigu itp.

5 / 5. Ocen: 1

spot_img
spot_img

Zakłady bukmacherskie