sobota, 30 września, 2023

Gra systemami w zakładach bukmacherskich – czy to się opłaca?

Bukmacherzy

Obstawiać zakłady bukmacherskie można na różne sposoby. Jedni gracze preferują typowanie zakładów SOLO, inni decydują się na zakłady akumulowane z trzema, pięcioma, czy piętnastoma typami na jednym kuponie. Jeszcze inni decydują się grać systemami bukmacherskimi. Właśnie ten rodzaj obstawiania wzięliśmy dzisiaj na warsztat. Systemów jest tak naprawdę kilkanaście – niektóre pasują do bukmacherki, inne tylko do gier kasynowych. Co określamy mianem systemów bukmacherskich oraz jak nimi grać?

Gra systemami w zakładach bukmacherskich
Gra systemami w zakładach bukmacherskich – czy to się opłaca?

Czym są systemy bukmacherskie?

Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie – czym w ogóle są systemy bukmacherskie. To wszystkie opracowane reguły, na podstawie których można obstawiać zakłady bukmacherskie, a w ostatecznym rozrachunku mają one przynieść końcowy zysk. Pod uwagę bierze się chociażby bankroll, czyli środki, które przeznaczycie na obstawanie, a także stawkowanie i przyjęcie odpowiednich kursów.

Gra systemowa wymaga od graczy pewnego doświadczenia i pełnego rozumienia wszystkich aspektów związanych z obstawianiem meczów. Trzeba wiedzieć, na jaki ewentualny zysk można liczyć, jeśli dana kombinacja nie wejdzie, jak tworzyć systemy czy to, jakimi systemami warto grać akurat na te, a nie inne kupony. Warto zajrzeć również do zakładek FAQ lub „pomoc” u poszczególnych bukmacherów. Tam powinny być określone konkretnie zasady i informacje poszczególnych zakładów systemowych.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Gra systemami w zakładach bukmacherskich

Swoje systemy wprowadzają sami bukmacherzy. Obstawiać można kilka różnych opcji – oczywiście w zależności od tego, ile typów znajdzie się na waszym kuponie. Można postawić zakłady 3 z 5, 4 z 6, 5 z 7. Chodzi w nich wtedy o to, że taka ilość poprawnych typów na kuponie wystarczy, aby liczyć na chociażby częściowy zysk.

Do tego niektórzy bukmacherzy pozwalają na MAXIKOMBI, czyli zakłady, w których wybieramy „pewniaki” bądź tworzymy specjalne grupy drużyn, które uważamy, że zdarzenie jest pewniejsze, niż pozostałe. Wtedy, gdy dana grupa zakładów wejdzie, to za nią wypłacone będą odpowiednio przypisane, wygrane środki.

Rodzaje systemów bukmacherskich

Jeśli chodzi o przykładowe systemy bukmacherskie, to postanowiliśmy wskazać trzy, które dobrze sprawdzą się przy obstawianiu – zarówno u graczy nowych, jak i tych bardziej doświadczonych. Każdy z nich posiada różne specyfikacje i charakteryzuje się nieco innym podejściem do zakładów. Jak to wygląda w praktyce?

  • System Martingale

Pierwszy z systemów i zarazem jeden z najpopularniejszych, to ten stworzony przez Martingale. Jest on zarówno wykorzystywany w grach pochodzących z kasyna, jak i w bukmacherce. Chodzi w nim o podwajanie stawek w przypadku przegrania kuponu. Oczywiście na starcie musicie ustalić swoją stawkę początkową. Dla przykładu, przyjmijmy, że jest to 20 złotych. Zatem wasz pierwszy kupon będzie za 20 złotych – a w przypadku porażki, kolejny wyniesie 40 złotych. Następny 80 i 160. Podwajacie do czasu, aż nie uda się wytypować poprawnego spotkania. Gdy uda się wygrać, wracacie do stawki podstawowej, czyli 20 złotych. Tak więc abstrahując – gdy przypadkiem wejdzie trzeci postawiony kupon, czyli włożycie łącznie 140 złotych ( 20+40+80zł), to przy kursie około 3.5, ewentualna wygrana wyniesie 240 zł, a więc 100 złotych możliwego zysku.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Oczywiście, system Martingale sprawdzi się w zakładach typu SOLO, czyli z jednym zdarzeniem na kuponie. Jeśli zdecydujecie się obstawiać w ten sposób, to dobrze jest znaleźć zdarzenie, które posiada wysokie kursy. Właśnie dlatego eksperci radzą, aby skupić się na remisach (najlepiej w piłce nożnej), ponieważ kursy oscylują w granicach 3.50-5.0. Chodzi też o wybranie jednej drużyny, na której się skupicie i w każdej kolejnej kolejce będzie typować właśnie na nią.

  • Płaska stawka

Obstawianie płaską stawką, to tak naprawdę wstęp przed poważniejszymi systemami bukmacherskimi. Jest to podstawa, która może wprowadzić was w świat takich systemów, jak Martingale czy Fibonacciego. Polega on na tym, że każdy kolejny kupon obstawiacie za tyle samo. Przy bankrollu 100 złotych, wartość jednego kuponu powinna wynosić około 2-4% całej kwoty przeznaczonej na obstawianie w danym miesiącu. Dzięki temu macie kilkadziesiąt szans na ewentualną wygraną zakładu. Jeśli chodzi o ewentualne zyski, to nie ma co liczyć na spory plus. Jest to bardziej system, który pozwoli wychodzić „na czysto”, a z drugiej strony – pozwoli złapać potrzebne doświadczenie na ewentualne przyszłe typowanie innymi systemami.

betfan bonus bez depozytu
Darmowe promocje i bonusy w zakładach Betfan online
  • System Fibonacciego

System Fibonacciego to specjalnie stworzony ciąg liczb: 1,1,2,3,5,8,13,21,34,55 itd. Chodzi w nim o to, że każda kolejna liczba to suma dwóch poprzednio wskazanych cyfr. Przyjmując nasze przykładowe 20 złotych – pierwsze dwa kupony obstawiacie za 20 złotych, kolejny za 40, następny 60, 100 i tak kolejno. W systemie tym zagramy oczywiście za nieco niższe stawki niż chociażby w Martingale. Dzięki temu jest on przeznaczony dla tych, którzy mają nieco mniejsze fundusze przeznaczone na obstawianie. Z drugiej strony, żeby móc wygrać wyższą sumę „na czysto” potrzeba o wiele wyższych stawek.

Obstawiając tym systemem również należy skupić się na zakładach pojedynczych, znajdując wyższe kursy na zdarzenia. Tylko wtedy jest możliwość zgarnięcia ewentualnego zysku.

Trzymając się trzeciego trafionego kuponu z kursem bliskim 3.50 – przy wkładzie 80 złotych (20+20+40 zł) jest szansa na 120 ewentualnej wygranej, a więc z zyskiem 40 złotych na czysto.

5 / 5. Ocen: 5

spot_img
spot_img

Zakłady bukmacherskie