sobota, 30 września, 2023

Jak obstawiać esport z bonusem bez depozytu?

Bukmacherzy

E-sport jest czymś, co cieszy się coraz większą popularnością – nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wynika to przede wszystkim z postępu technologicznego, który sprawił, że gry komputerowe stały się ważnym elementem życia niemal każdego młodego człowieka, ale też przybrały formę właśnie sportową. Wokół wybranych tytułów zaczęły się tworzyć społeczności, a z nich wyodrębniać najlepsi gracze. W końcu powstał pomysł stworzenia rywalizacji na poziomie turniejowym – właśnie tak narodził się esport, który z roku na rok przyciąga do siebie coraz większe ilości ludzi z całego świata. Ogromny popyt na niego zauważyli również bukmacherzy, którzy – również w Polsce – zaczęli zawierać go w swojej ofercie. Nie jest już niczym niecodziennym zastanie rozgrywek w League of Legends czy Counter Strike: Global Offensive w ofercie większości z nich.

jak obstawiać esport u bukmacherów
Jak obstawiać esport z bonusem bez depozytu?

W naszym krótkim poradniku zamierzamy skupić się na najważniejszych aspektach e-sportu w świecie bukmacherskim. Jak obstawiać go? Który bukmacher prezentuje najlepszą ofertę związaną właśnie z nim i wreszcie jak wygląda obstawianie każdej z najpopularniejszych gier komputerowych? To tylko niektóre zagadnienia, które zamierzamy w nim wyjaśnić.

Krótka historia Esportu – czy to to samo, co sporty wirtualne?

Esport to rywalizacja stanowiąca odłam sportu ściśle związany z grami komputerowymi, skupiający się na rywalizacji drużyn lub pojedynczych graczy właśnie w ich obrębie, przede wszystkim w ramach profesjonalnych i amatorskich turniejów. Sam esport narodził się już za czasu takich gier, jak StarCraft, Quake czy Counter-Strike, jednak to popularność tej drugiej była bezpośrednią przyczyną powstania (w 1997 roku w Stanach Zjednoczonych) pierwszej ligi zawodowych graczy. Mecze rozgrywane są na żywo, a w obecnych czasach są pokazywane nie tylko na miejscu danych turniejów (na telebimach), ale też w postaci streamów Internetowych. W chwili obecnej najpopularniejszą grą esportową na świecie jest League of Legends, przy czym godnie towarzyszy mu Dota 2 i Counter Strike: Global Offensive, również posiadające swoje rzesze fanów.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Podchodząc do tego z bardziej bukmacherskiej perspektywy, Esport często jest mylony ze sportami wirtualnymi. To błąd, gdyż sporty wirtualne są symulacjami prawdziwych sportów i choć cechują się swoimi statystykami, historiami oraz przebiegami akcji, wszystkie ich elementy są ustalane za pośrednictwem algorytmu i choć kieruje nim przede wszystkim logika, zawarty jest w nim pewien element losowy. W Esporcie z kolei rozgrywki toczą prawdziwi gracze – od sportu klasycznego odróżnia go fakt, że zawodnicy korzystają w nim z klawiatur i myszek, a nie z własnych umiejętności typowo fizycznych.

Zakłady bukmacherskie na eSport a konkretne gry

Z uwagi na inny charakter każdej z gier wideo, która posiada swoje zaplecze esportowe (a zatem jest przystosowana do modelu turniejowego, a jej twórcy organizują takowe rozgrywki), w przypadku każdej z nich różni się również sposób obstawiania.

Obstawianie meczy w League of Legends

League of Legends jest grą drużynową, w której kolejne spotkania muszą zakończyć się zwycięstwem któregoś z dwóch zespołów. Podstawowe obstawianie zakłada więc wytypowanie zwycięzcy. Rozgrywki na późniejszych etapach każdego z głównych turniejów sprowadzają się do rozegrania kilku gier (w finale wygrywa ta drużyna, która wygra ich więcej spośród pięciu, wcześniej – spośród trzech). W takiej sytuacji można zwykle określić dokładny wynik, albo też postawić na drużynę, która wygra jeden z pojedynków. Bardzo często bukmacherzy dają również możliwość zakładania się o to, który zespół zniszczy wieżę przeciwnika jako pierwszy, któremu uda się dokonać pierwszego wirtualnego zabójstwa albo też do którego będzie należało zdobycie pierwszego smoka / barona. Limitem jest tutaj wyobraźnia wybranego przez nas bukmachera, a w przypadku spotkań obstawianych na żywo może ona być praktycznie nieograniczona i dawać nam bardzo zróżnicowane opcje zabawy.

Obstawianie meczy w Dota 2

Z uwagi na to, że Dota 2 jest grą bardzo podobną do wspomnianego powyżej League of Legends, zasady związane z obstawianiem turniejów i wydarzeń właśnie z nią w roli głównej są niemal identyczne. Tutaj również pojedynek toczą dwie drużyny i tutaj również musi się on zakończyć jednoznacznym wynikiem. Opcje w przypadku spotkań na żywo w większości również się pokrywają – podobnie ma się sprawa z podchodzeniem do samego spotkania. Im więcej researchu na temat danej drużyny zrobimy, tym większe szanse na “wyedukowany strzał” mamy.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Obstawianie meczy w Counter Strike: Global Offensive

Counter Strike jest grą bardzo dynamiczną, w której udział biorą dwie drużyny. Przed rozpoczęciem obstawiania powinniśmy zrobić jak najlepszy research dotyczący zespołu, na który będziemy chcieli postawić. Zawsze możemy też obstawiać na żywo i stawiać nie tylko na wygraną którejś z drużyn, ale też chociażby obstawiać wynik każdej z map (wygraną wybranego zespołu lub remis), stawiać na to, czy odbędzie się rozgrywka czy też chociażby wybierać, czy suma rund z dogrywką będzie parzysta czy nieparzysta. Tutaj wszystko zależy od bukmachera, z którego usług będziemy korzystać.

Oferta esportowa u polskich bukmacherów online

Jak już powiedzieliśmy wcześniej, Esport staje się coraz ważniejszym elementem oferty każdego bukmachera. Mimo to polscy legalni bukmacherzy jak eWinner czy Betfan online wciąż podchodzą do niego z rezerwą, badając rynek i sprawdzając, jak na nowości w ofercie reagują gracze właśnie z naszego kraju. Zatem gdzie obstawiać esport żeby było to najbardziej opłacalne? Ze swoją ofertą skierowaną do obstawiających najbardziej wyróżniają się tacy bukmacherzy, jak:

 • STS – bukmacher ten, działający na rynku już od ponad 20 lat, obecnie posiada niemal połowę polskiego rynku bukmacherskiego i stale udowadnia, dlaczego jest tak, a nie inaczej. Ma to swoje odzwierciedlenie również w ofercie Esportowej, która u niego jest zdecydowanie najbardziej rozbudowana. Zwraca uwagę przede wszystkim fakt, że znaleźć ją można w osobnej zakładce, separującej ofertę Esportową od tej standardowej – sprawia to, że wszystko jest bardzo czytelne i po prostu intuicyjne. Każda kolejna gra odznacza się swoją własną ikonką, co sprawia, że łatwo odnaleźć spotkanie w grze, która rzeczywiście nas interesuje.

  Samych gier jest tutaj pięć – firma skupia się zatem tylko na tych najbardziej popularnych, choć każdą z nich wyciska do ostatniej kropli, dając obstawiającym możliwość obstawiania bardzo wielu nawet mniej popularnych lig (poza, oczywiście, oficjalnymi rozgrywkami większej skali). Co ważne, każde spotkanie można oglądać za pomocą wbudowanego na stronie operatora odtwarzacza, co jest bardzo wygodną opcją – zwłaszcza dla tych, którzy obstawiają na żywo i chcą mieć wszystko pod ręką.

  STS przygotowało specjalną ofertę dla osób obstawiających Esport. Jest nią zabezpieczenie w wysokości maksymalnie 25 złotych, możliwe do wykorzystania co tydzień. Firma oddaje nam 10% naszego wkładu (liczone od kuponu – więcej kuponów to większy zwrot) w przypadku, kiedy kuponem SOLO nie uda nam się nic wygrać. W akcji można brać udział bez żadnego limitu. Dodatkowo możemy obstawiac esport z bonusem bez depozytu, wystarczy wpisać kod promocyjny “BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.STS.pl. Ten specjalny kod bonusowy wpisać można jedynie przy rejestracji, później nie będzie już takiej możliwości.
 • LV Bet – LV Bet jest kolejnym legalnym polskim bukmacherem, który dla rozgrywek esportowych przygotował osobny dział (wszystko działa jednak, tak jak w STS, za pośrednictwem jednego konta u operatora) – dzięki temu jest to czytelne i przejrzyste. To, na co zwraca się uwagę to ogromna liczba dostępnych wydarzeń, przede wszystkim tych organizowanych w ramach League of Legends oraz Counter Strike: Global Offensive. Poza tymi dwiema grami operator daje również dostęp do rozgrywek w Overwatcha, Dota 2 i StarCrafta. Wydarzeń jest jednak o wiele mniej, co jednak wymaga przede wszystkim z tego, że po prostu nie są one tak licznie i często organizowane.

  LV Bet oferuje bardzo rozbudowane możliwości związane z zakładami “na żywo”, zależne oczywiście od wybranej gry i skali danego turnieju, a często pojawiające się wyłącznie w wybranych momentach. Łatwo jednak za nimi nadążać, czego bezpośrednią przyczyną jest integracja z serwisem streamingowym Twitch i pokazywanie spotkań na żywo bezpośrednio na własnej stronie. Jest to bardzo wygodne w szczególności dla osób posługujących się urządzeniami mobilnymi i ceniącymi sobie wygodę. Dodatkowo bonusy powitalne są również atrakcyjne dla nowych graczy.
 • Betclic – choć Betclic nie rozdziela swoich standardowych zakładów bukmacherskich od tych typowo związanych z Esportem, wszystko wygląda u niego bardzo czytelnie, a jego oferta jest dość rozbudowana. Zawiera w sobie kilka najpopularniejszych gier, przy czym największy nacisk kładzie na League of Legends, Dota 2 oraz Counter Strike: Global Offensive. Oczywiście niemal każde spotkanie da się obstawiać zarówno przed jego rozpoczęciem, jak i na żywo, już w jego trakcie – najwięcej zakładów jest dostępnych, oczywiście, w przypadku większych i poważniejszych rozgrywek.

  Betclic nie oferuje możliwości oglądania meczy na żywo i trzeba się przy tym posiłkować serwisami zewnętrznymi. Można jednak skorzystać z jego aplikacji mobilnej, która na bieżąco odświeża wynik wybranego spotkania i błyskawicznie serwuje nam dostępne dla nas opcje składania zakładów – tak szybko, byśmy mieli czas na zastanowienie się. 
bonus bez depozytu sts 2022
Polski bukmacher STS oferuje graczom bonus 29 PLN bez depozytu

O czym należy pamiętać przy obstawianiu esportu?

Obstawianie zakładów bukmacherskich w kategorii e-sportowej podlega dokładnie takim samym zasadom, jak obstawianie tradycyjnych sportów – w związku z tym aby się go podjąć musimy mieć skończone 18 lat. Niezależnie od tego, czy skorzystamy z oferty punktu stacjonarnego, czy też operatora internetowego. Pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać celem obstawiania esportu jest znalezienie odpowiedniego bukmachera, który sprosta naszym oczekiwaniom. Łączy się to po części z grą, na której obstawianie się zdecydujemy – ważne, aby wybrany przez nas bukmacher nie tylko posiadał ją w swojej ofercie, ale też w pełni obsługiwał interesujące nas wydarzenia w jej obrębie. Niezależnie od tego, czy będzie to liga krajowa czy też międzynarodowe mistrzostwa. 

Pamiętajmy też o tym, że część bukmacherów oferuje specjalne promocje stworzone typowo pod obstawianie esportu. Je również trzeba brać pod uwagę, najlepiej zanim dokona się ostatecznego wyboru.

5 / 5. Ocen: 4

spot_img
spot_img

Zakłady bukmacherskie