środa, 22 marca, 2023

Jak typować spotkania szachowe u bukmacherów?

Bukmacherzy

Szachy nie są sportem budzącym gigantyczne zainteresowanie w naszym kraju. Jest to jednak dyscyplina bardzo szanowana. Także przez firmy bukmacherskie. Okazuje się, że można bowiem obstawiać rozmaite spotkania w ramach tego sportu. Co jest do typowania? W jaki sposób podchodzić do analizowania pojedynków?

zakłądy bukmacherskie na szachy
Jak typować zakłady na szachy?

Jakie typy znajdują się w ofercie szachów?

Na pewno fani szachów mogą cieszyć się, że firmy bukmacherskie nie potraktowały po macoszemu tej dyscypliny. Są bowiem do obstawiania zakłady tego typu. Nie da się jednak ukryć, że nie ma ich stosunkowo wiele. Jakie imprezy są do typowania? Przeważnie te najbardziej prestiżowe. Chodzi m.in. o Mistrzostwa Świata kobiet albo mężczyzn. W ofercie nie brakuje także szlagierowo zapowiadających się pojedynków.

Aktualnie najbardziej popularnym szachistą jest bez wątpienia Magnus Carlsen. Norweskie „złote dziecko” już w wieku… 14 lat zostało arcymistrzem. Niektóre spotkania Magnusa Carlsena (poza wielkimi imprezami) są zatem do typowania w firmach bukmacherskich. A fani szachów chętnie je obstawiają. Nie mamy jednak zamiaru nikogo przekonywać, że tych zakładów jest sporo. Tak naprawdę do typowania są tylko podstawowe opcje. Możesz zatem np. zagrać, kto okaże się lepszy w danym pojedynku. W przypadku Mistrzostw Świata nie brakuje zakładów nie tylko krótkoterminowych.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Można również postarać się przewidzieć, kto okaże się najlepszy w ramach całego turnieju. Z czego wynika mała liczba dostępnych zakładów? Jesteśmy zdania, że wpływ na występowanie takiej sytuacji mają dwa czynniki. Przede wszystkim szachy nie są oczywiście tak popularne, jak choćby piłka nożna, karcianki hazardowe czy skoki narciarskie. To sport w naszym kraju niszowy. Popularny tylko w pewnych kręgach. Są nawet osoby, które oburzają się słysząc, że szachy są zaliczane do dyscyplin sportowych. Poza tym firmy bukmacherskie najprawdopodobniej obawiają się przekrętów. W szachach nie jest trudno podstawić się swojemu rywalowi. W związku z tym zakładów na ten sport nie jest zbyt dużo.

Dlaczego warto sprawdzić ranking danego szachisty?

Liczba zakładów na ten właśnie sport na pewno nie rzuca na kolana… Są jednak osoby, które regularnie obstawiają pojedynki szachowe i zarabiają dzięki temu sensowne pieniądze. Chcesz dołączyć do tej grupy? W takim razie musisz postępować zgodnie z kilkoma najważniejszymi wskazówkami. Przede wszystkim trzeba zweryfikować ranking konkretnego zawodnika lub zawodniczki. W szachach jest podział na facetów i panie, aczkolwiek zdarzają się turnieje, gdzie przedstawiciele obu płaci zasiadają do szachownicy.

Betfan kod promocyjny na bonus
Darmowe promocje i bonusy w zakładach Betfan

Jak oszacować potencjał? Właśnie poprzez ranking. Określa on poziom konkretnego zawodnika. Szachista z rankingiem np. 2300 powinien bez żadnych problemów poradzić sobie z zawodnikiem mającym tylko 1500 punktów. Profesjonaliści potrafią przewidywać, co się zaraz wydarzy – nawet na wiele ruchów do przodu. Dla najlepszych gra treningowa (bez patrzenia na figury)… także nie stanowi żadnego problemu.

Oczywiście, w szachach także mogą zdarzyć się niespodzianki, wtedy zarabianie na zakładach bukmacherskich może przynieść o wiele więcej pieniędzy. Niemniej jednak niespodzianki w szachach są bardziej możliwe, gdy te różnice w punktach rankingowych nie są aż tak widoczne. Jeśli zaś dany zawodnik ma przewagę kilkuset oczek, to jest wyraźnym faworytem danego starcia. Wszystko wskazuje na to, że pokona swojego rywala. Warto wspomnieć jeszcze o jednym aspekcie. Trzeba sprawdzić ranking dotyczący konkretnego typu partii. Wszak mamy m.in. szachy klasyczne, czy szybkie (gdzie na wykonanie posunięć jest znacznie mniej czasu).

Białe mają przewagę już na starcie

Eksperci od szachów wyraźnie to podkreślają. Jeśli grasz białymi, to teoretycznie powinieneś poradzić sobie ze swoim rywalem. Zakładając, że jeden i drugi zawodnik są oczywiście na bardzo zbliżonym poziomie. Białe zawsze rozpoczynają serię posunięć. To one wykonują pierwszy ruch. Pierwsza faza partii to tak zwany debiut. Opcji w tym aspekcie jest naprawdę sporo. Jeśli zawodnik jest dobrze przygotowany do partii, to wie, jaki debiut szachowy najmniej odpowiada jego rywalowi. Można zatem w pewnym stopniu narzucić swój sposób gry.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Granie białymi oznacza bycie zawsze o jeden ruch do przodu. Nie da się ukryć, że białe dają więcej możliwości do grania odważnego, ofensywnego. Grając czarnymi przynajmniej na samym początku trzeba umiejętnie neutralizować poczynania rywala. Jeśli zatem masz zamiar typować spotkania szachowe, to sprawdź ten aspekt.

W szachach nie brakuje remisów

Firmy bukmacherskie jak Betfan online wystawiające zakłady na szachy zazwyczaj dają najniższe kursy na remis. Dla wielu typerów może to być zaskakujące… Dlaczego tak się właśnie dzieje? Jeśli grają ze sobą zawodowcy (o podobnym rankingu), to taki właśnie rezultat jest najbardziej prawdopodobny. Na najważniejszych zawodach takie wyniki padają stosunkowo często.

Nierzadko dzieje się bowiem tak, że ani białe, ani czarne nie popełniają żadnego błędu. Wtedy w pewnym momencie jeden z graczy proponuje (drugiej stronie) remis. Jeśli żadna ze stron nie widzi szans na wygranie partii, to wtedy szachiści godzą się na podział oczek w bezpośrednim starciu.

0 / 5. Ocen: 0

spot_img
spot_img

Zakłady bukmacherskie