sobota, 30 września, 2023

Kiedy obstawiać zakłady na rzuty rożne?

Bukmacherzy

Chcesz niedługo zacząć obstawiać typy na rzuty rożne? Jakich zasad trzeba się tutaj trzymać żeby w zakładach bukmacherskich nie przegrać pieniędzy? W których potyczkach rzutów rożnych nie brakuje? Sprawdźmy statystyki i co o tym myślą zawodowi typerzy?

zakłady na rzuty rożne
Kiedy najlepiej obstawiać zakłady na rzuty rożne?

Jakie spotkania wybierać do obstawiania rzutów rożnych?

Bardzo ważne jest to, by dokładnie sprawdzić statystyki obu ekip. Przede wszystkim graj mecze drużyn, które są nastawione ofensywnie. Co jednak warto zweryfikować? Liczy się tutaj np. średnia liczba oddawanych strzałów w ciągu pojedynczego spotkania. Jest chyba jasne, że im takich prób więcej, tym lepiej dla naszego typu. Nie każdy strzał to przecież gol. Niektóre co prawda trafiają do bramki, ale większość już nie. Część z nich jest wybijana przez bramkarzy właśnie na rzuty rożne. Czasami piłka odbija się także od obrońcy itp.

Jeśli zatem w danym meczu gra ekipa nastawiona ofensywnie, która sporo strzela na bramkę rywali, to można spokojnie postawić taki typ. Warto oczywiście sprawdzić nie tylko liczbę strzałów, ale także główną statystykę w tym przypadku, czyli rzuty rożne. Trzeba bowiem wiedzieć, jaka występuje konwersja w tym przypadku. Sprawdzaj dokładnie statystyki strony atakującej, ale także ekipy, która prawdopodobnie będzie broniła się w trakcie konkretnego spotkania. Bardzo dobra informacja jest taka, że obecnie w firmach bukmacherskich jak STS czy Betfan spokojnie można obstawiać rozmaite linie.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Najlepsi bukmacherzy online z tej branży zapewniają zatem typerom sporo opcji do wyboru. Można zatem zdecydować się na taki zakład, który według Ciebie będzie najbardziej prawdopodobny. Radzimy, by zagrać (jeśli będzie taka opcja), coś ze środka. Kurs będzie dobry, a szansa na wejście typu naprawdę spora. Jeśli chcesz grać zaś zakłady na rzuty rożne, to warto posiadać generalnie konta u kilku rozmaitych bukmacherów. Sprawdź, gdzie oferta na tego typu zakłady jest najlepsza. Dzięki temu będziesz mógł liczyć na atrakcyjne kursy i minimum kilka wariantów do wyboru.

Styl gry ekip jest bardzo istotny

Osoby, które chcą obstawiać zakłady na rzuty rożne muszą także zastanowić się nad tym aspektem. Powinieneś bowiem wiedzieć, jaka jest filozofia gry preferowana przez konkretny klub. Najlepiej stawiać na drużyny nastawione ofensywnie, które sporo strzelają. Są bowiem ekipy, które chcą „wjechać z piłką do bramki”. Takie kluby relatywnie mało strzelają i tym samym tych rzutów rożnych wcale nie jest tak dużo. Nawet pomimo sporego posiadania piłki. Jakie jeszcze ekipy wybierać? Takie, które sporo grają skrzydłami. Jeśli dany klub ma dobrych, szybkich piłkarzy na bokach, to jest spora szansa na dużo kornerów.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Z czego to wynika? Tacy zawodnicy często dostają piłki i nierzadko dośrodkowują w pole karne przeciwników. Zazwyczaj ich wrzutki są zaś blokowane. Innym razem defensorzy muszą uciekać się da fauli, by zatrzymać szarżujących konkurentów. A rzuty wolne w bocznych sektorach boiskach także często kończą się kornerami. Warto zatem znać charakterystykę bocznych zawodników w danej ekipie. Co jeszcze sprawdzić? Warto znaleźć informację o liczbie dośrodkowań w ciągu jednej potyczki. Im więcej wrzutek (szczególnie z bocznych sektorów boiska), tym więcej szans na rzuty rożne.

Stan murawy też ma znaczenie

Szczególnie w okresie jesienno-zimowym warto sprawdzać informacje dotyczące pogody. Dlaczego? Okazuje się, że warunki atmosferyczne także bowiem wpływają na liczbę rzutów rożnych. Może nie jest to najważniejszy czynnik, ale na pewno nie można go bagatelizować. Dlaczego? Załóżmy, że w trakcie meczu cały czas pada. Murawa jest grząska i o wiele łatwiej jest o błędy. Np. w czasie bronienia strzałów. Wielu golkiperów woli nie ryzykować. Uważają, że lepiej jest wybić piłkę na rzut różny niż narazić swój zespół na stratę gola.

Betfan kod promocyjny na bonus
Darmowe promocje i bonusy w zakładach Betfan

Tak samo jest przy dośrodkowaniach. Nie tylko jednak bramkarze grają bardziej asekurancko. Także defensorzy. Obrońcy niejednokrotnie wolą wyekspediować piłkę na rzut różny, ponieważ obawiają się, że w przeciwnym razie będą jeszcze większe kłopoty. Warto zatem dokładnie sprawdzić, jakie są prognozy na dany dzień. Dzięki temu będzie można bowiem o wiele łatwiej wytypować konkretną liczbę kornerów w czasie danej konfrontacji.

Kiedy jeszcze warto typować zakłady na rzuty rożne?

W danych rozgrywkach odbędzie się bardzo ważne spotkanie? Gospodarze muszą zwyciężyć nawet minimum dwoma golami, by awansować do europejskich pucharów lub uniknąć spadku? Nie da się ukryć, że w takiej sytuacji pewnie od samego początku ruszą do ataków. W takim położeniu gra pewnie będzie toczyła się głównie pod jednym polem karnym. Często w takich spotkaniach nie brakuje zaś kornerów. Dana ekipa atakuje wieloma zawodnikami, przez co może kreować akcje środkiem i bokami. A im więcej pola do manewru, tym łatwiej oddawać strzały, dośrodkowywać z bocznych stref boiska.

To zaś wszystko przekłada się koniec końców na rzuty rożne. Każdy gracz przed wydaniem pieniędzy na takie zakłady musi zatem dowiedzieć się, jaka jest ranga konkretnego widowiska. Jeśli temperatura od samego początku będzie wysoka (i nie chodzi nam tutaj oczywiście o aspekt pogodowy), to jest większa szansa, że nie będzie brakowało rzutów rożnych.

5 / 5. Ocen: 5

spot_img
spot_img

Zakłady bukmacherskie