sobota, 27 maja, 2023

Wypłata bonusów bukmacherskich – Jak działa obrót?

Bukmacherzy

Myśląc o tym, co najbardziej przyciągnęło nas do konkretnego bukmachera z pewnością jedną z pierwszych rzeczy, o których pomyślimy będzie jego bonus powitalny. Rzeczywiście, promocje organizowane przez bukmacherów zdecydowanie najbardziej pobudzają wyobraźnię i prowokują rejestracje. Czy jednak bonusy rzeczywiście są tak kolorowe i wartościowe, jak każą nam sądzić firmy przyjmujące zakłady?

Wypłata bonusów bukmacherskich - Jak działa obrót

Okazuje się, że niekoniecznie, a wypłacenie środków, które “otrzymaliśmy za darmo” właśnie za ich pośrednictwem wcale nie musi być ani szybkie, ani proste. Na czym ono tak właściwie polega? Kiedy wypłata rzeczywiście stanie się możliwa? To wszystko wyjaśnimy w naszym dzisiejszym poradniku.

Bonusy bukmacherskie – jak działają?

Najbardziej klasyczny bonus bukmacherski przydziela nam dodatkowe środki na typowanie na specjalne saldo (bonusowe). Jest ono odrębne od salda depozytowego, z którego standardowo obstawiamy. Czym się od niego różni? Przede wszystkim tym, że posiada pewien termin ważności. Środki na koncie bonusowym mogą przebywać tylko określony (przez konkretny bonus) czas – po jego upłynięciu przepadają. To jednak, co jest tutaj najważniejsze to fakt, że z konta bonusowego nie jesteśmy w stanie dokonywać wypłat. Ma to na celu zapobiegnięcie nadużyciom (rejestracji u buka tylko po to, by dostać bonus i natychmiast wypłacić go na swoje konto).

Z uwagi na ten sposób dystrybucji bonusów, jesteśmy zmuszeni do przeniesienia środków bonusowych z salda bonusowego na to depozytowe. Dopiero wtedy będziemy w stanie wypłacić je na konto bankowe oraz zarządzać nimi w dowolny sposób. Aby zaś takie przeniesienie było możliwe, konieczne jest spełnienie ściśle określonych warunków. Najlepsi bukmacherzy online w Polsce starają się uczynić je jak najbardziej jasnymi i przyjaznymi odbiorcy docelowemu.

ZOBACZ:

Warunki wypłaty bonusów bukmacherskich

Warunków wypłaty środków bonusowych potrafi być naprawdę sporo i choć bukmacherzy online starają się zminimalizować ich liczbę, zazwyczaj jest ona adekwatna do ilości pieniędzy, jakie jesteśmy w stanie pozyskać za pośrednictwem danego bonusu.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Głównym wymaganiem związanym z przeniesieniem środków z salda bonusowego na depozytowe jest konieczność dokonania obrotu nimi. Chodzi tutaj o wydanie ich na zakłady określoną liczbę razy, na wskazanych przez bukmachera dokładnie warunkach. Warunki te najczęściej obejmują wielokrotność obrotu, minimalny kurs kuponu lub zdarzenia w jego obrębie, rodzaj kuponu (SINGLE / AKO) oraz oferta, w ramach której obrót jest naliczany. Niektórzy legalni bukmacherzy zaliczają do obrotu tylko te kupony, które zostaną rozwiązane jako wygrane.

Obrót to jednak nie wszystko. Aby wypłata bonusu bukmacherskiego była możliwa, musimy również zweryfikować własne konto. Rejestrując się u bukmachera pozyskujemy bowiem tak zwane konto tymczasowe, pozbawione pewnych przywilejów (w tym możliwości wypłacania środków na konto bankowe). Bukmacherzy online są zobowiązani prawnie do tego, by legitymować nas i sprawdzać nasz wiek (zakłady bukmacherskie są dostępne wyłącznie dla osób pełnoletnich). Z uwagi na to aby móc przekształcić konto w stałe i wypłacić bonus, musimy dokonać weryfikacji poprzez przesłanie im skanu lub zdjęcia obu stron naszego dowodu osobistego. Jest to standardowa procedura, której nie musimy się obawiać. O ile oczywiście korzystamy z usług legalnego bukmachera.

Warto wiedzieć: aby dokonywać obrotu środków bonusowych, należy typować za ich pośrednictwem. Konieczne jest więc zaznaczenie na tworzonym przez nas kuponie, że przy zawieraniu zakładu chcemy skorzystać ze środków znajdującym się na saldzie bonusowym.

Obrót bonusu bukmacherskiego na przykładzie

Jako że obrót środkami pochodzącymi z bonusu bukmacherskiego jest jednym z podstawowych wymogów związanych z jego wypłatą, warto zrozumieć to, w jaki sposób do niego dochodzi. Najlepiej zaś wyjaśnić to na przykładzie z życia wziętym.

Bukmacher STS oferuje nam bonus powitalny, za pośrednictwem którego podwaja naszą pierwszą wpłatę, dając nam maksymalnie 1200 złotych w środkach bonusowych. Wymaga przy tym ich trzykrotnego obrotu na kuponach dowolnego rodzaju o kursie minimalnym 1.91.

Załóżmy, że wykorzystujemy bonus powitalny tego bukmachera do maksimum i wpłacamy 1200 złotych. Dokładnie tyle trafia na nasze saldo bonusowe. Jako że obrót bonusem bukmacherskim to trzykrotność tych środków, na zakłady będziemy musieli wydać 3600 złotych, by pieniądze z bonusu trafiły na nasze konto główne.

Chcąc dokonać obrotu, typujemy dowolne spotkanie sportowe spełniające podane warunki. Stawiamy na nie 200 złotych i wygrywamy. W związku z tym dokonujemy obrotu na 200 złotych – dokładnie tyle zostanie nam odjęte. Oznacza to, że pozostały dla nas obrót to 3400 złotych. Wygrane z kuponów zagranych z salda bonusowego trafiają na to saldo – można je zatem wykorzystywać do dalszego obracania bonusem.

Kiedy bonus bukmacherski jest dla nas atrakcyjny?

Biorąc pod uwagę wszystkie wymagania, jakie są w stanie narzucać bonusy bukmacherskie, łatwo jest zrozumieć, kiedy tak właściwie bonus tego typu jest dla nas atrakcyjny. Jeśli więc przeglądamy wszystko to, co oferują polscy bukmacherzy i szukamy firmy dla siebie właśnie na podstawie tego, jaki bonus powitalny oferuje, zwróćmy uwagę na wszystko to, co czyni go atrakcyjnym. Chodzi tutaj o:

  • wartość bonusu, czyli to, na co zwraca uwagę praktycznie każdy. Im więcej środków daje bonus, tym jest on atrakcyjniejszy – pamiętajmy jednak, by patrzeć również na pozostałe aspekty,
  • wielokrotność obrotu – jeżeli jest ona za duża, wypłata środków bonusowych może być mało prawdopodobna,
  • rodzaj kuponubukmacherzy online w wielu przypadkach pozwalają na dokonywanie obrotu tylko na kuponach akumulacyjnych. Naszym zdaniem to warunek, który często przekreśla możliwość wypłaty bonusu – zwłaszcza przy dużej jego wielokrotności (kupony AKO są bardzo ryzykowne) i przy naliczaniu obrotu tylko na wygranych kuponach,
  • minimalny kurs na kuponie – im jest on mniejszy, tym łatwiej obraca się środkami bonusowymi. Jeśli jest on duży, musimy zwracać uwagę na to, co tak właściwie obstawiamy. Nie możemy stawiać na “pewniaki”.

5 / 5. Ocen: 5

spot_img
spot_img

Zakłady bukmacherskie